اطلاعات دارویی و طب سنتی

مطالب علمی روز داروسازی

درمان آکنه
نویسنده : حکیم - ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۳ فروردین ۱۳۸٧
 

 آکنه به دو صورت التهابی و غیر التهابی ظاهر می شود
در آکنه غیر التهابی بعلت بسته شدن منفذ خروج چربی به سطح پوست ( کمدون) دانه های سفید ظاهر شده که در صورت درمان نشدن به صورت التهابی در میآیند.
برای درمان آنها از ترتینوئین و صابون ضد جوش مثل تی سی سی استفاده میکنیم و در آکنه  التهابی از آنتی بیوتیک خوراکی مانند داکسی سایکلین و اریترومایسین یا آزیترومایسین استفاده می کنیم در حالت التهابی شدید از ایزوترتینوئین ( آکوتان یا راکوتان) استفاده میشود .

داروی گیاهی مفید که توسط خود من فرموله شده و نتیجه یک پروژه تحقیقی می باشد  بنام لاواندر الکل که برای درمان و پشگیری است و توسط بسیاری از بیماران استفاده شده است و همچنین جواب خوبی گرفته اند  این دارو علاوه بر اثر ضد عفونی کردن پوست چربی اضافی پوست را میگیرد و یک خاصیت لایه بردار ملایم دارد و در ضمن جریان خون زیر پوست را افزایش داده است و یک حالت شادابی به پوست می دهد.

بعلاوه در خانمها بعد از اصلاح صورت که پوست مستعد عفونت و جوش می باشد مورد استفاده قرار میگیرد.


 
 
آسم آلرژیک
نویسنده : حکیم - ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۳ فروردین ۱۳۸٧
 

بیماری نسبتا شایع در کودکان زیر ۱۰ سال میباشد. میتواند بروز فصلی داشته باشد.و یا در اثر حساسیت به آلرژن های محیطی مانند گرد غبار منزل باشد.راه های تشخیصی مفید تست پوستی با آلرژن های مختلف می باشد.در حملات حاد تنگی نفس از اسپری سالبوتامول استفاده شده.و بهترین درمان دوری از آلرژن شناخته شده می باشد.